Frameworki do responsive design, które warto znać
Często zdarza się, że w celu usprawnienia i przyspieszenia pracy nad frontendem aplikacji www korzystamy z różnego rodzaju frameworków. Najbardziej znane to Foundation i Bootstrap. Wiadomo, że najbardziej lubimy te piosenki, które znamy, ale warto przyjrzeć się także tym mniej popularnym rozwiązaniom, bo może któryś z nich skuteczniej sprosta zadaniu i lepiej dopasuje się do naszych potrzeb.
Na co wypada zwrócić uwagę:
-
Semantic UI
Twierdzą, że są inni niż wszyscy i odmienność tę prezentują TU. W pełni responsywny framework z przyjemnym interfejsem. Co ma nam do zaoferowania? Buttony, ikony, które można formatować – zmieniać rozmiar i kolor, popularne ikony, takie jak odnośniki do mediów społecznościowych, wszelkie etykiety i dużo, dużo więcej. Współpracuje z WordPressem i Tumblr. Zachęceni? TU to można ściągnąć.
-
Ionic
Wciąż nie do końca gotowe, ale już zachwyca – wyjątkowo piękny frontend framework, który można sobie ściągnąć w wersji alpha. Darmowe, ogólnodostępne narzędzie stworzone z myślą o interaktywnych aplikacjach mobilnych w HTML, ale też CSS i JavaScript. Świetnie współpracuje w tandemie Sass i AngularJS. AngularJS jest zalecany, bo pozwala nam z Ionic wyciągnąć wszystko, co najlepsze, ale możecie też poprzestać na CSS bez Anglar. Zainteresowani? Klikamy TU.
-
Almost Flat UI
Almost Flat UI bazuje na Foundation Framework, czyli jeśli lubicie jedno, polubicie też pewnie drugie, co więcej, narzędzie obsługiwać będziecie właściwie intuicyjnie. Almost Flat sprawdza się przy tworzeniu widżetów, takich jak [ czy to ma polskie odpowiedniki? CSS panels, pricing tables, thumbnails with nice hover effects, breadcrumbs, tabs, alerts, and tool tips]. Chcecie? To bierzcie STĄD.
-
Ulkit
Niezły framework, przydatny szczególnie przy tworzeniu szybkich i mocnych interfejsów. Dostępny za darmo, z solidnym zapleczem interesujących dodatków. Godna odnotowania jest chociażby możliwość pisania i podglądania zmian w czasie rzeczywistym. Do ściągnięcia TU.
-
Bootflat
Framework, który bazuje na Twitter Bootstrap 3. Możliwe są dwie wersje: Bootflat Default UI Skin i Bootflat Square UI Skin. Jeśli jesteś fanem płaskich rozwiązań, to może być opcja dla Ciebie. Pobierz ją sobie TU.
-
Brick
Framework ze stajni Mozzilli. Nie jest to alternatywa dla Foundation czy Bootstrap, ponieważ nie jest to kompletne narzędzie do tworzenia frontendów. Brick oferuje komponenty do aplikacji mobilnych. To wciąż beta, ale można zaryzykować TU.
Oczywiście – jest wiele frameworków, który nie trafiły na powyższą listę, choć powinny. Jakieś sugestie?
You are so interesting! I do not believe I have read anything
like that before. So great to find another person with
original thoughts on this issue. Seriously.. many thanks for starting
this up. This web site is something that
is needed on the internet, someone with a bit of originality!